Sharp Yazıcı ve Fotokopi Makinesi Yönetim Çözümleri

, Baskı Çözümleri, Yorum Yok

Üstün Sharp teknolojisine sahip doküman ve yazıcı yönetimi çözümleri kontrolün sizde olmasını sağlıyor. Sharp İzmir Yetkili Bayisi olan firmamız Net Çözüm, Sharp doküman ve yazıcı yönetimi çözümlerini kullanmanız için destek vermeye hazır.

Sharp Yazıcı Yönetimi Çözümleri:

1- E-Posta İle Durum ve Uyarı Gönderme (E-Mail Status and Alert): 

Bu kullanışlı özellik ile bir Sharp yazıcı ya da fotokopi makinesinin, ilgili kişiye veya departmana bir e-posta göndererek mevcut sorunları bildirmesini ve böylelikle devre dışı kalma sürelerinin azaltılmasını sağlar. Bu bildirimler bir cihazın kağıt ya da tonerinin bitiyor olduğu gibi basit bir bilgiden kağıt sıkışması gibi bir olaya kadar her türlü bilgiyi içerebilir. Sonuç olarak, üretkenlik üzerinde gerçek bir etkisi olan bir soruna dönüşmeden önce durumların çözülmesi için zamanında eylemde bulunulabilir.

 • E-Mail uyarıları ile olası sorunların oluşmadan önüne geçmek için erken uyarı sistemidir.
 • Etkili ve hızlı destek hizmetleri için bütün hata verilerinin uyarı sistemi ile gönderilmesini sağlar.
 • Doğru faturalandırma için sayaç bilgilerinin E-Mail ile gönderilmesi sağlanır.
 • Bakım aralıklarının planlaması için uyarı zamanlaması oluşturulur.

2- Yazıcı Durum Denetleyecisi (Printer Status Monitor):

Sharp yazıcı durum denetleyicisi çözümü, bir işe başlamadan önce masanızdan kalkmadan, yazıcının yeterli toner veya kağıdı olup olmadığı gibi bilgileri kontrol edebilmenizi sağlayan zaman kazandırıcı bir çözümdür. Sharp yazıcı durum denetleyicisi, işinizin ne zaman tamamlandığını masa üstünüzde yer alan basit, simge tabanlı grafik bir arayüz vasıtasıyla size bildirerek yazıcının veya fotokopi makinesinin yanına boş yere gidiş gelişleri ortadan kaldırmaktadır.

 • Yazıcıları ve fotokopi makinelerini gerçek zamanlı olarak masanızdan denetleme imkanı.
 • Yazdırma işinin durumunu kontrol etme imkanı.
 • Gönderilen işin durumunu masanızdan denetleme imkanı.

3- Uzak Aygıt Yöneticisi (Remote Device Manager – SRDM):

Sharp uzak aygıt yöneticisi çözümü ile, doğrudan masa üstünüzden herhangi bir makinenin durumun tam olarak ne olduğunu detaylı olarak görmenize imkan verir. Ağınızdaki tüm fotokopi makineleriniz ve yazıcılarınızın sorunsuz çalışmasını sağlamanıza yardımcı olur. Ağınızdaki dosya sunucusundan çalışır ve ağınızdaki tüm bilgisayarlar tarafından standart bir web tarayıcısı aracılığıyla erişim sağlanabilir. Bu web tabanlı yönetim imkanı sayesinde herhangi bir yerden fotokopi makinelerinizi ve yazıcılarınızı yapılandırabilir veya yönetebilirsiniz.

Bunlara ek olarak, SRDM kolaylıkla kişiselleştirilebilir. Belli özellikleri taşıyan yazıcıların listelerinin oluşturabilir ve bunları model adı, IP adresi, durum, yer ve daha fazlasına göre görüntüleyebilirsiniz. Yeni özellikler arasında her renk veya siyah-beyaz seviyeleri için toner az ve toner bitti uyarısı bulunmaktadır. Cihaz durumu e-posta uyarı mesajları artık cihazın seri numarası da içermektedir. Diğer özellikler arasından destek elemanlarının LCD panelini ağdaki herhangi bir yerden görüp kontrol edebilmelerini ve servis kayıtlarını inceleyip bilgileri güncelleştirmelerini sağlayan uzaktan erişim arayüzü bulunmaktadır. Hata bildirimi, sorun giderme, bakım planlaması, sürücü kurulumu, yazıcı yapılandırması ile SRDM her şeyi daha kolay hale getirir. Hizmette kalma süresi azami seviyeye çıkar, sorunlar kolayca çözülür ve destek çağrılarının sayısı azalır.

 • Yazıcı ve fotokopi makinelerinin durumu bir bakışta öğrenilebilir.
 • Yazıcı ve fotokopi makinesi parkınızın gerçek zamanlı kontrolü sağlanır.
 • Cihazın uzaktan yapılandırılması imkanı verilir.
 • Ayarların birden çok cihaza kopyalanması ile zaman kazandırır.
 • Cihazın ön panelinin uzaktan görülmesi ve kullanılmasına olanak sağlar.
 • Optimum verimlilik için hizmet raporları sağlar.
 • Ağdaki yazıcılar ve fotokopi makinelerinin web tarayıcı üzerinden denetlenmesini sağlar.

Sharp Yazıcı ve Fotokopi Makinesi Yönetim Çözümleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir