İleti Yönetim Sistemi İzmir

İleti Yönetim Sistemi (İYS) Entegratörlüğü Hizmetlerimiz

, Yazılım Çözümleri, Yorum Yok

Bu yazımızda ileti yönetim sistemi (İYS) hakkında bilgileri ve yetkili entegratör olarak sağladığı desteklerin içeriğini paylaşmayı istedik. İleti yönetim sistemi (İYS) konusunda sağlayacağımız çözümlerin ön bilgilerine ulaşabilirsiniz. Sistem hakkında detaylı bilgi almak ve hemen işlemlere başlayabilmemiz için bizi lütfen 0232 252 51 63 numaralı telefonumuzdan arayınız veya destek@net-cozum.com adresimize yazınız. Gerekli tüm bilgileri ve maliyet çalışmalarını en hızlı şekilde size iletiyor olacağız.

Ticaret Bakanlığı’nın, 23.10.2014 tarihli ve 6563 sayılı “Elektronik Ticaretin Düzenlenmesi” hakkındaki kanuna dayanılarak, Ticari iletişim niteliği olan ve/veya Ticari elektronik iletiler
hakkında yönetmelikte değişiklik yapılmıştır. Bu yönetmelik 01.09.2020 tarihinden itibaren yürürlüğe girecektir.

İleti yönetim sistemini genel olarak açıklamamız gerekirse, tüm ticari elektronik iletilerin (tebrik, kutlama, temenni mesajları/iletileri dahil olmak üzere) gönderilmesi için gerekli izinlerin devlet tarafından tutulacağı merkezi sistemdir. E-devlet üzerinden son kullanıcıların veya şirketlerin bu izinleri yönetebilmesine de ayrıca imkan sağlayacaktır.  İYS üzerine kayıt yaptırmadan, onayı olmayan alıcılara, son kullanıcılara veya şirketlere, sesli arama, e-posta veya kısa mesaj yoluyla ticari elektronik ileti gönderilemeyecek. Gönderilmesi durumunda ise devlet tarafından ceza yaptırımları uygulanacaktır.

Ticari elektronik iletilerini sesli veya yazılı olarak göndermek isteyen gerçek ve tüzel kişiler, ileti yönetim sistemine kayıt olmak ve sadece sistem üzerinden onayı sağlanan alıcılara ileti göndermek zorundadırlar.

İleti yönetim sistemi üzerinden alınmamış kullanıcı/alıcı onayları ise, üç iş günü içerisinde ileti yönetim sistemine kayıt edilmek durumunda olacaktır. İleti yönetim sistemine kayıt edilmeyen onaylar geçersiz sayılacaktır. Alıcı tarafından verilmiş onayların iptal edilmesi işlemi ve bu izinlerin bir arada yönetilerek görüntülenmesi aynı zamanda İYS üzerinden yapılabilir durumda olacaktır.

Ticari elektronik iletinin tam olarak ne olduğu ile ilgili de bazı bilgiler vermemiz gerekiyor.

Gerçek ve tüzel kişilerin yaptıkları iş ile ilgili bilgilendirici içerikler, kampanyalar, bayram tebriği, temenni veya kutlama gibi iletilerin tümü ticari elektronik ileti kapsamına girmektedir. Buradan da anlaşılacağı üzere sadece mal veya hizmetin tanıtılması değil, gerçek veya tüzel kişinin veya markanın bilinirliğini arttıracak her türlü gönderi bu kapsama girmektedir. Şirket e-posta adresinden veya şirketin logosunu, adını üzerinde taşıyan bir bayram kutlama mesajı mutlaka ki marka bilinirliği, marka hatırlatma amacını da arka planda taşımaktadır.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir