Sunucu (Server) Sistem Çözümleri ve Projelendirme

server-sunucu-sistemleri-izmir

İzmir Sunucu (Server) Sistemleri Kurulum, Destek ve Servis Hizmetleri

Sunucular, yapılandırıldıkları network üzerinde, dosyaları, uygulamaları, veri depolama birimlerini, yazıcıları vb. ortak kaynakları kullanıcılara paylaştıran, bununla birlikte bu paylaşımların yönetilebilmesini sağlayan ve 7X24 erişilebilir ve hizmete hazır özel donanımlara sahip bilgisayar sistemleridir. Sunucuları, üzerinde paylaşıma açılan ve kullanıcıların hizmetine sunulan her ayrı servis veya kaynak ile ilgili ayrı ayrı isimlendirmek mümkündür.

Örneğin bir sunucu, bir uygulamanın (muhasebe, crm, erp veya herhangi bir yazılım) sunuculuğunu yapıyorsa, uygulama sunucusu (application server), aynı şekilde ortak kullanılması gereken klasörlerin ve dosyaların paylaşımını gerçekleştiriyorsa dosya sunucusu (file server) olarak isimlendirilir. Farklı bir şekilde örneklendirme yapmamız gerekirse, şirket içindeki yazıcıların paylaşımını yöneten bir sunucu ise yazıcı sunucusu (print server), herhangi bir yazılıma database barındırma görevini üstleniyorsa database sunucusu olarak isimlendirilebilir.

Ağınızı sağlıklı bir şekilde yönetmek, kullanıcıları ve bilgisayarları, grup politikaları ile şirket genelinde yönetmek için kullanılan sunuculara ise etki alanı sunucusu (domain server) ismi verilmektedir.

Bu örnekleri çeşitlendirmek ve detaylandırmak mümkündür. Kısacası şirketinizde sunucu kullanımının işinize güvenlikten, mobil çalışmaya kadar bir çok noktada artı değer sağlayacağından emin olabilirsiniz.

2009 yılından bu yana İzmir’de bilişim teknolojileri alanında faaliyet gösteren firmamız Net Çözüm Bilişim Hizmetleri sunucu sistemleri projelendirme, kurulum ve servis desteği hizmetleri vermektedir. Sunucu kullanımının sağlayacağı avantajları size daha detaylı açıklayabilmemiz ve sunucu projelerinizde uzman teknik ekibimizin uzun yıllara dayanan bilgi birikiminden yararlanmak için bize ulaşabilirsiniz. Bildiklerimizin, işinize hız, esneklik, mobilite, güvenlik ve verimlilik katacağını bilmenizi isteriz.

Telefonun diğer ucunda sunucu projelerinizde size destek olabilmek, uzun yıllar verimli iş birlikteliğimizin başlangıcı için heyecanla bekliyoruz.

Firmamıza, iletişim bölümündeki formu doldurarak, destek@net-cozum.com adresimize e-posta yazarak veya 0232 252 51 63 numaralı telefonumuzdan ulaşabilirsiniz.

Saygılarımızla.