Fotokopi makinesi ve yazıcı kiralama hizmetlerimiz ile başlangıç yatırımı yapmadan ve baskı işletme maliyetlendirmesini kolay yoldan yaparak kurumunuzun baskı çözümleri ihtiyaçlarını tek elden çözebilirsiniz. Fotokopi ve yazıcı kiralama hizmetlerimiz ile birlikte ihtiyaçlarınız doğrultusunda belirlenecek makineyi kullanımınıza sunabiliriz. Fotokopi makinesi ve yazıcı kiralama hizmetimizde makine mülkiyeti ve tüm işletme giderleri firmamız Net Çözüm’e ait olmaktadır. Toner, developer, drum gibi sarf malzemeler, bakım ve işçilik maliyetleri, makine üzerinde kullanımdan dolayı yenilenmesi gereken tüm yedek parçalar firmamızın sorumluluğu altında olmaktadır. Müşterilerimiz yalnızca kağıt ve makinenin güvenliğinden sorumlu olmaktadır. Fotokopi makinesi ve yazıcı kiralama hizmetimizde fiyatlandırmalar müşterilerimizin isteklerine göre belirlenmekte ve özel fiyat teklifi çıkartılmaktadır. İzmir ve Manisa‘da bulunan müşterilerimize fotokopi makinesi ve yazıcı kiralama hizmetlerimizi ulaştırabiliyoruz. Bu iller dışında kalan müşterilerimiz için farklı özel çözümler geliştirmekteyiz. Bizi arayarak bilgi alabilirsiniz. Kiralama hizmetimiz sayesinde elde edebileceğiniz bazı avantajlar;

 • Makine ilk yatırım maliyetiniz olmadığı için bu kaynağı farklı işletme yatırımlarınız için kullanabilirsiniz,
 • Sürpriz ve ekstra maliyetler olmadığı için baskı işleriniz için kolay bütçe planı yaparak hesabınızı sağlıklı yapabilirsiniz,
 • Teknoloji yenileme maliyetlerini karşılamak zorunda kalmazsınız,
 • Kiralama hizmeti faturalarınızı doğrudan gider olarak gösterebilirsiniz.

Kurumunuza özel kiralama fiyat teklifimiz oluşturabilmemiz için bize ulaşmanızı bekliyoruz. Üstün Sharp teknolojisine sahip doküman ve yazıcı yönetimi çözümleri kontrolün sizde olmasını sağlıyor. Sharp İzmir Yetkili Bayisi olan firmamız Net Çözüm, Sharp doküman ve yazıcı yönetimi çözümlerini kullanmanız için destek vermeye hazır. Sharp Yazıcı Yönetimi Çözümleri: 1- E-Posta İle Durum ve Uyarı Gönderme (E-Mail Status and Alert):  Bu kullanışlı özellik ile bir Sharp yazıcı ya da fotokopi makinesinin, ilgili kişiye veya departmana bir e-posta göndererek mevcut sorunları bildirmesini ve böylelikle devre dışı kalma sürelerinin azaltılmasını sağlar. Bu bildirimler bir cihazın kağıt ya da tonerinin bitiyor olduğu gibi basit bir bilgiden kağıt sıkışması gibi bir olaya kadar her türlü bilgiyi içerebilir. Sonuç olarak, üretkenlik üzerinde gerçek bir etkisi olan bir soruna dönüşmeden önce durumların çözülmesi için zamanında eylemde bulunulabilir.

 • E-Mail uyarıları ile olası sorunların oluşmadan önüne geçmek için erken uyarı sistemidir.
 • Etkili ve hızlı destek hizmetleri için bütün hata verilerinin uyarı sistemi ile gönderilmesini sağlar.
 • Doğru faturalandırma için sayaç bilgilerinin E-Mail ile gönderilmesi sağlanır.
 • Bakım aralıklarının planlaması için uyarı zamanlaması oluşturulur.

2- Yazıcı Durum Denetleyecisi (Printer Status Monitor): Sharp yazıcı durum denetleyicisi çözümü, bir işe başlamadan önce masanızdan kalkmadan, yazıcının yeterli toner veya kağıdı olup olmadığı gibi bilgileri kontrol edebilmenizi sağlayan zaman kazandırıcı bir çözümdür. Sharp yazıcı durum denetleyicisi, işinizin ne zaman tamamlandığını masa üstünüzde yer alan basit, simge tabanlı grafik bir arayüz vasıtasıyla size bildirerek yazıcının veya fotokopi makinesinin yanına boş yere gidiş gelişleri ortadan kaldırmaktadır.

 • Yazıcıları ve fotokopi makinelerini gerçek zamanlı olarak masanızdan denetleme imkanı.
 • Yazdırma işinin durumunu kontrol etme imkanı.
 • Gönderilen işin durumunu masanızdan denetleme imkanı.

3- Uzak Aygıt Yöneticisi (Remote Device Manager – SRDM): Sharp uzak aygıt yöneticisi çözümü ile, doğrudan masa üstünüzden herhangi bir makinenin durumun tam olarak ne olduğunu detaylı olarak görmenize imkan verir. Ağınızdaki tüm fotokopi makineleriniz ve yazıcılarınızın sorunsuz çalışmasını sağlamanıza yardımcı olur. Ağınızdaki dosya sunucusundan çalışır ve ağınızdaki tüm bilgisayarlar tarafından standart bir web tarayıcısı aracılığıyla erişim sağlanabilir. Bu web tabanlı yönetim imkanı sayesinde herhangi bir yerden fotokopi makinelerinizi ve yazıcılarınızı yapılandırabilir veya yönetebilirsiniz. Bunlara ek olarak, SRDM kolaylıkla kişiselleştirilebilir. Belli özellikleri taşıyan yazıcıların listelerinin oluşturabilir ve bunları model adı, IP adresi, durum, yer ve daha fazlasına göre görüntüleyebilirsiniz. Yeni özellikler arasında her renk veya siyah-beyaz seviyeleri için toner az ve toner bitti uyarısı bulunmaktadır. Cihaz durumu e-posta uyarı mesajları artık cihazın seri numarası da içermektedir. Diğer özellikler arasından destek elemanlarının LCD panelini ağdaki herhangi bir yerden görüp kontrol edebilmelerini ve servis kayıtlarını inceleyip bilgileri güncelleştirmelerini sağlayan uzaktan erişim arayüzü bulunmaktadır. Hata bildirimi, sorun giderme, bakım planlaması, sürücü kurulumu, yazıcı yapılandırması ile SRDM her şeyi daha kolay hale getirir. Hizmette kalma süresi azami seviyeye çıkar, sorunlar kolayca çözülür ve destek çağrılarının sayısı azalır.

 • Yazıcı ve fotokopi makinelerinin durumu bir bakışta öğrenilebilir.
 • Yazıcı ve fotokopi makinesi parkınızın gerçek zamanlı kontrolü sağlanır.
 • Cihazın uzaktan yapılandırılması imkanı verilir.
 • Ayarların birden çok cihaza kopyalanması ile zaman kazandırır.
 • Cihazın ön panelinin uzaktan görülmesi ve kullanılmasına olanak sağlar.
 • Optimum verimlilik için hizmet raporları sağlar.
 • Ağdaki yazıcılar ve fotokopi makinelerinin web tarayıcı üzerinden denetlenmesini sağlar.