Blog

Samsung Galaxy S4 iPhone 5S Savaşı

Samsung Galaxy S4 ve iPhone 5S Karşılaştırması

Samsung Galaxy S4 ve iPhone 5S Karşılaştırması

Herkesin merakla beklediği iPhone’un yeni modelleri tanıtıldı. Yeni çıkan iPhone 5S modeli, Samsung Galaxy S4 ile sıkı bir rekabete gireceğe benziyor. Akıllı telefon tercih eten tüketicilerin önümüzdeki haftalardaki tercihleri bu rekabetin sonuçlarını açıklıyor olacak.

iPhone 5S ve Samsung Galaxy S4 belirgin özellikleri ile karşılaştırma yapılacak olursa sonuçlar şöyle;

Boyut olarak, iPhone 5S 124 x 59 x 7.6mm boyutu ile Samsung Galaxy S4’e göre daha küçük. Samsung Galaxy S4 137 x 70 x 7.9mm’lik boyutuyla Apple’ın yeni modeline göre daha büyük. Buna göre ekran boyutu olarak iPhone 4 inç, Samsung Galaxy S4 ise 5 inç ekrana sahip.

Samsung Galaxy S4 132 gr. ağırlığa sahipken, iPhone 5S 112 gr. ağırlığı ile daha hafif kalmakta.

Ekran çözünürlüğü konusunda Samsung Galaxy S4 açık ara önde. Galaxy S4 ekran çözünürlüğü 1080 x 1920 iken, iPhone 5S çözünürlüğü 640 x 1136 oranında kalıyor.

Kamerada, Samsung Galaxy S4 13 MP kamerasıyla, 12 MP’lik iPhone 5S’e göre bir miktar önde fakat yeni iPhone’un ağır çekim video, saniyede 20 kare fotoğraf çekim özelliği, gerçek tonlu flaş, sarsıntı engelleme, video zoom, f/2.2 lens genişliği gibi özelliklere sahip olan iSight kamerası, Samsung Galaxy S4’e fark atmış durumda.

İşlemci yönünden 64 bit destekli A7 çip sayesinde iki kat daha hızlı işlem kapasitesi ve grafik özelliğine sahip olan iPhone 5S, Samsung Galaxy S4’e göre daha önde yer alıyor.

Parmak izine göre kontrol özelliği iPhone’un geliştirmiş olduğu bir özellik olduğundan Samsung’da bulunmuyor.

Farklı özellikleri ile birbirlerine rakip olan piyasanın öncü iki kuruluşu arasındaki rekabet kullanıcıların tercihi ile belirlenecek olan sonucu getirecek.

Posted in: Mobil Teknoloji

Leave a Comment (0) ↓

Yorum yazabilirsiniz